Futrzarskie trendy z pokazów Haute Couture 2015!

Dobiegły końca najbardziej wyczekiwane w świecie mody pokazy Haute Couture, gdzie wszyscy znani i cenieni projektanci, przedstawiają swoją artystyczną wizję kolekcji na sezon jesień-zima 2015-16. Elementem powtarzalnym w większości kolekcji było furo, w różnych postaciach, formach i kolorach. Pojawiły sie futrzane kwiaty w formie printów w kolekcji Christiana Diora, czy pokaźnych rozmiarów futrzane kwieciste brochy przypinane do ramion w kolekcji Giambattista Valli.
Nie zawiódł także Fendi, wszyscy zachwycali się jego kolekcją w całości wykonaną z futra. Pojawiły się tam słynne futrzane breloki i torebki, zaskakujące sukienki i płaszcze misternie uszyte z futer różnego rodzaju oraz wyraźna monochromatyczna kolorystyka większości stylizacji.
Trend, który wyraźne zaznaczał się wśród wszystkich kolekcji, to długie futrzane płaszcze, najciekawsze znaleźliśmy u Alexandre Vautheir, Lauren i Russo.
Wśród futrzanych akcesoriów w dalszym ciągu dużą rolę grają nakrycia głowy, w tym wypadku przeważały pokaźne futrzane uszanki, klasyczne futrzane torebki u Fendi i Elie Saab, wykończenia ubrań np w postaci futrzanych rękawów jak u Diora, czy wszechobecnych pomponów np. u Maison Margiela, Laurena czy Russo.